ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14099230
*
nr 1409 9230
Spegel
träram, 70x190 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 20:24:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/7 17:16:11
1
350 kr
27/7 19:17:17
2
350 kr
27/7 19:17:17
1
350 kr (Budbetjänt)
28/7 09:57:27
2
400 kr
1/8 16:59:08
3
500 kr
1/8 16:59:42
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1409 9230
Spegel
träram, 70x190 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/7 17:16:11 | 1 | 350 kr |
27/7 19:17:17 | 2 | 350 kr |
27/7 19:17:17 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
28/7 09:57:27 | 2 | 400 kr |
1/8 16:59:08 | 3 | 500 kr |
1/8 16:59:42 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45